Årets KIF'er 2022

Ved generalforsamling den 23. marts var der modtaget 3 indstillinger til Årets KIF'er:

"En person der i den grad fortjener et skulderklap for indsatsen i 2021 er Phuong Tran.

Phuong er foreningens sekretær, utrolig skarp og hjælpsom med DBU`s kluboffice, aldrig et nej når hun bliver spurgt om en hjælpende hånd.

Phuong er med i samarbejdet i F16, hvor hun er med omkring U14, den store koordinator omkring deres tur til Holland, søger fonde til hjælp og gavn for ungdommen, træner gymnastik, med i Sommerfestudvalget og mange andre af foreningens opgaver.

Om nogen fortjener hun at blive Året`s KIFèr 2021.

Jørn Hansen"

 

Årets KIF´er 2022.

I Kirkeby If har vi en kvinde som ikke har nej i sin mund, når det gælder, at hjælpe hvor der er brug for hende. 

Hun er sekretær både for bestyrelsen og til adskillige andre møder.

Hun er holdleder på flere af F16 s pigehold. Arrangere event for pigerne. 

Hun er planlægger for et af F16 holdene som skal til Holland.  Er tovholder for at få samlet penge ind til denne tur. 

Hun er instruktør på vores spring og rytme hold.

Hun sørger for medlemsregistrering, DBU appen, Cykelrallys regnskab.

Hjælper når der er brug for en hånd til praktisk arbejde. 

Ja sådan kan jeg blive ved. 

Det er Phuong jeg gerne vil indstille som Årets KIF´ er  2022.  Hun fortjener denne titel for alt det arbejde hun gør for vores klub.

Mette Foged"

 


"Jeg vil gerne indstille Phuong.

Hun er på sin blide facon med til at holde gang i mange aktiviteter i KIF. Uden de store armbevægelser udfører Phuong en kæmpe indsats i KIF og F16. Af de mange opgaver kan nævnes: Holdleder/administrator på 3 F16 hold, gymnastik instruktør, hjælpetræner i fodbold, sekretær for bestyrelsen og sommerfestudvalget, og en del af padeltennis udvalget. - og så er hun altid klar på at tage en kantinevagt eller andre bod vagter.

For klubben er det vigtigt at vi har frivillige der yder en indsats, som Phuong. Og så er det dejligt at hun altid møder op i godt humør og er parat til at være en del af KIF. Hun udviser respekt for andre og deres arbejde, og følger reglerne til punkt og prikke. Hun får ting til at ske, så det næsten ser ud som om det sker af sig selv.

Man kan regne med dig Phuong, tak for din store indsats !

Birgit Johannsen"

 

Et kæmpe tillykke til Phuong.

Phuong 2022